Beşiktaş 1903 jk 2

BİRİNCİ YARI ÖZETİ 18. dakikada Simao'nun ara pasında ceza alanı içinde topla buluşan Necip, kaleci ile karşı karşıya kaldığı anda vuruşunu yaptı. Meşin yuvarlak kalecinin ellerinde kaldı. (Bu sayfada yazılı anlatım yapılmaktadır. Yayıncı Kuruluş gollerin ve özetin videosunu yayınlamayı yasaklamaktadır. Yayınlayanlar hakkında yasal takip başlatmaktadır.) 22. dakikada konuk ekip İstanbul'da öne geçti. Bu dakikada Mehmet Eren'in sağ taraftan uzun kullandığı taç atışında Amrabat, topu kaleye sırtı bir dönük şekilde Ferrari'nin üzerinden aşırdı. Arka tarafta topu göğsünde indiren Zaleyata dönerek vurdu. Meşin yuvarlak kaleci Rüştü'nün sağından ağlarla buluştu. 01. 37. dakikada savunmanın arkasına atılan topa hareketlenen Simao, Önder ile girdiği mücadelede yerde kaldı. Bu pozisyonda Beşiktaşlılar penaltı bekledi ama maçın hakemi oyunu devam ettirdi. 39. dakikada Simao'nun sol çaprazdan sert şutu kalecinin ellerinde kaldı. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca maçın ilk yarısı Kayserispor'un 1-0 üstünlüğü ile tamamlandı. İKİNCİ YARI ÖZETİ
61. dakikada Beşiktaş beraberliği yakaladı. Bu dakikada Quaresma'nın sağdan ceza alanı içine yaptığı ortayı iyi takip eden Almeida'nın kafa vuruşu ağlarla buluştu: 1-1.
69. dakikada Beşiktaş öne geçti. Bu dakikada Simao'nun soldan ceza alanı içine kullandığı serbest atışta altı pasta topa iyi yükselen Fabian Ernst, kafayla topu ağlarla buluşturdu: 2-1.
74. dakiada Almeida'nın ara pasında savunmanın arkasında topla buluşan İbrahim Toraman'ın vuruşu kalecinin ellerinde kaldı.
76. dakikada Beşiktaş'ın üçüncü golü geldi. Bu dakikada Guti'nin pasında ceza alanı sol çaprazında topu önünde bulun Quaresma, sağ ayağının dışıyla vurdu. Meşin yuvarlak kalecinin sağından ağlarla buluştu: 3 - 1.
80. dakikada Ambrabat ceza alanı içine ortaladı. Kujovic'in kafayla indirdiği topa hareketlenen Abdullah, Fabian Ernst tarafından düşürülünce maçın hakemi penaltı noktasını gösterdi.
81. dakikada Kayserispor farkı bire indirdi. Penaltı atışını kullanan Selim Teber, kaleci Rüştü'nün sağından topu filelere gönderdi: 3 - 2.
89. dakikada Beşiktaş tekrar farkı ikiye çıkardı. Bu dakikada Necip kendi yarı alanından kaptığı topu sağ çaprazda müsait durumda bulunan Quarasma'yı gördü. Bu futbolcu ceza alanına kadar yaklaştıktan sonra daha müsait durumda bulunan Almeida'nın önüne çıkardı. Golcü futbolcu, düzgün bir vuruşla kaleciyi mağlup etti: 4 - 2.
Kalan dakikalarda başka gol olmayınca mücadele Beşiktaş'ın 4 - 2 üstünlüğü ile tamamlandı.