Ali Karimi

~ وقتی چند بازیکن تیم ملی تصمیم به استفاده از مچ بند سبز می‌گیرند، او بلند‌ترین نوارهای سبز را انتخاب می‌کند و به جای یک دست، دور هر دو دستش می‌پیچد. ~ در ورزشگاه‌ها هنگام بازی‌های لیگ یا ملی، بیش از همه تشویق می‌شود ..
~ از معدود نام‌هایی ست که پرسپولیسی‌ها و استقلالی‌ها بر سرش توافق دارند .. ~ از منظر پهلوانی ، او را می‌توان حائز مشخصه‌هایی دانست که او را به این صفت ستوده شده در فرهنگ ایرانیان نزدیک می‌کند.
~ تنها فوتبالی ای است کـه پشت پیراهنش نوشت: " تقدیم به زنده یاد
اشکان سهرابی که همیشه برای ما زنده خواهد ماند." و آن را به یکی کشته شدگان پس از حوادث 88 ایران اهدا کرد ..
~ هرگز درباره مسائل مالی مصاحبه نکرده .. حاضر نیست چک و سفته‌هایی که از تیم‌های باشگاهی گرفته اما وصول نشده‌اند را مقابل دوربین‌های تلویزیونی نمایش بدهد ..
~ بروز رفتارهای غیر متعارف و شنا کردن در جهت مخالف آب، از مشخصه‌های اوست .. به طور مثال، در شرایطی که برخی بازیکنان فصل استیل آذین همچنان پیگیر مطالبات خود از این باشگاه هستند، علی کریمی قبل از پایان فصل قبل، باقی مانده مبلغ قراردادش را بخشید.
او گفت مسئولین باشگاه حق و حقوق من را در امور خیریه خرج کنند.
~ برخلاف سایر چهره‌های مشهور فوتبالی، اهل حضور در برنامه‌های صداوسیما نیست .. ~ وقتی او را به جرم آب خوردن در ماه رمضان از باشگاه استیل آذین اخراج کردند، بابک معصومی در مصاحبه‌ای گفت: «مردم باید بدانند زمانی که پزشکان از من قطع امید کرده بودند، فقط علی کریمی بود که با سخاوتش مثل همیشه تمام هزینه‌های بیمارستان مرا پرداخت کرد. با هزینه او از یک اتاق عمومی به اتاق اختصاصی رفتم و تمام هزینه‌های مربوط به درمانم را هم او پرداخت کرد.»
~ یکی از نشریات از دیدارهای او و پورمخبر نوشت. با این توضیح که وقتی گفتگویشان به پایان می‌رسد، پورمخبر در بیرون خانه‌اش وانتی را می‌بیند که برخی لوازم منزل در آن گنجانده شده و هدیه‌ای از سوی اوست.
پورمخبر فقط یک نمونه است از هنرمندانی که وی به طرز جالبی حتی هوای آن‌ها را نیز دارد. ~ وقتی فهمید بزرگترین آرزوی بلندقد‌ترین مرد ایران دیدن او و رفع مشکل مالی است ، به دیدار او رفت و مشکل مالی اش را بر طرف کرد ..
~ او نسبت به فوتبال بانوان توجه خاصی دارد. او یک الگوی ورزشی برای ارتقای روحیه بازیکنان است و جدا از این موضوع، لباس، امکانات و لوازم مورد نیاز تیم ملی دختران را تامین کرد .. او علـی کریمــی است .. فــرزنــد ایــــران ..
سر بـه ســرش بذارید، بـــا ما طــرف میشیــد ..