Fc Turkuaz Zürich

C Ergenekonspor, 1992 yılında Zürih Türk İslam Kültür Derneği bünyesinde kurulmuştur. Kurulduğu yıllarda firma liginde mücadele eden klübümüz, ilk yıllarında yaklaşık 50'ye yakın lisans vermiştir. Bu lisanslar zamanla elenerek 20'ye düşürülümüş ve ağırlıklı gençlerden oluşan bir takım haline gelmiştir.


Futbol takımının kurulma amacı, Zürih’te yaşayan gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması ve iyi bir gençlik yetişmesine katkı sağlamaktır.


FC Ergenekonspor'da bugüne kadar görev yapan çok değerli üyelerimiz sayesinde, 20 yıllık tarihi ile istikrarlı bir şekilde sportif faaliyetlerine icraa etmektedir.


Başlangıçta FC Palermo, FC Barcelona gibi klüplerin altında oynayan takımlarımız, ilerleyen dönemde yönetimin büyük çalışmalarıyla FC Barcelona klübünü satın almıştır. Böylelikle amatör ligde kendi ismiyle oynamaya başlamıştır. Tarihinde bir çok önemli kupa kazanan ve firma liginde şampiyonluk yaşayan takımımız, şuanda iki 4. Lig, bir 5. Lig olmak üzere toplam 3 ayrı takımla faaliyetlerine devam etmektedir. Genç bir yönetime sahip olan FC Ergenekon, önümüzdeki sezonda FC Turkuaz adıyla, yeni başarıları yakalamak için çalışmalarına devam etmeyi amaçlamaktadır.