‫כלבי סמוייד בישראל‬

*** סמוייד ***
הקבוצה שתחבר את בעלי כלבי סמוייד בישראל - הגזע הכ...י יפה בעולם :)
כך נוכל להכיר, לשתף, לברר, לפרסם, לחייך יחד!!


***היסטוריה של הגזע:
שמו לקוח משם השבט "סמוייד", שמוצאו בטונדרה, המשתרעת לחופי אוקיינוס הקרח הצפוני מהים הלבן במערב ועד להרי סיביר במזרח. הכלב שימש לשמירה על עדרי איילים, הובלתם, גרירת מזחלות ושמירה מפני חיות טורפות. בעליהם התנהגו אליהם כאל בני בית, וחלקו איתם את מזונם וביתם, גם לצורך חימום הבעלים בעזרת הכלבים. הודות למנהג זה, נטבעה בסמויידים תחושת היותם חלק מהבית ונאמנותם לבעליהם. משלחות חוקרים, שפגשו את אנשי השבט בסוף המאה ה-19, הביאו עימם את הגזע לבריטניה, שהוו את הבסיס לגזע ולהכרתו בעולם

***מבנה כללי:
גופו של הסמוייד מוצק, וגבו שרירי, הראש משולש והזנב ארוך ומסתלסל. הוא בעל פרווה מלאה וכפולה. צבעה של הפרווה, הוא ברוב המקרים לבן, אך ייתכנו גם צבעים קרמיים אך למרות זאת תקן הגזע קובע כי הוא צריך להיות לבן. גובהו של הזכר מגיע ל-57 ס"מ וגובהה של הנקבה מגיע ל-53 ס"מ. משקלו הממוצע כ-25 ק"ג ותוחלת החיים הממוצעת - כ-14 שנים.

***אופי:
חכם, מסור לבעלים, ידידותי מאוד (לכן לא תמיד יתאים לשמש ככלב שמירה), נמרץ, בעל ביטחון עצמי רב, מסתגל בקלות, עצמאי ומאוד עקשן. זקוק לחינוך ואילוף קפדניים. כינויו של הגזע הוא "סם המחייך" בגלל מיקום העיניים ביחס לפה וצורת המשיכה של הפה לאחור שנראים כמו הבעת חיוך וכמו הבעת פניו, כך גם אופיו.


***********************************************