fritolay bursa

1988 yılında başlayan yolculuğumuz 1993 yılında tam anlamıyla uluslararası bir operasyona dönüştü. Frito Lay 'in, Türkiye'deki cips işini %100 satın alması ile tüm global uygulamalar Türkiye'ye de gelmeye başladı. Frito Lay çerez/cips alanında dünyada bir numara. Bilinen ve sevilen markaları ile kalite, hijyen ve çevre standardları ile konusunda öncü. Bu bilgi ve birikimi, Türkiye'nin hammaddeleri ve insan gücü ile birleştirerek büyüyen bir iş yaratmış olmaktan gurur duyuyoruz.
Bugün Türkiye Kocaeli Suadiye mevkiinde bulunan tesisimiz dünya standardlarındadır. Lay's, Ruffles, Doritos ve Cheetos markalarımız Türkiye'nin sevilen markaları arasında ve şirketimiz Frito Lay Türkiye pazarında lider konumundadır.
Kurulduğu günden bugüne büyüyerek bu noktaya gelen Frito Lay Türkiye, gücünü PepsiCo'nun bilgi,birikim ve değerleri ile lokal kaynakları en doğru şekilde kullanmaktan almaktadır.
Bizim için önemli olan lokal tüketici ve müşterilerimizin ihtiyaçlarıdır. Bunları araştırmalarla en iyi şekilde algıladıktan sonra doğru ürünleri ve hizmeti oluşturmaya odaklanıyoruz. Burada işini benimsemiş çalışanlarımızla ekip çalışması içinde çözümler üretiyoruz. Faaliyetlerimizi PepsiCo prensipleri ve değerleri çerçevesinde şekillendiriyoruz. Çeşitlilikten güç kazanıyoruz. Sürekli büyüme, yetkilendirilmiş çalışanlar ve güven ortamı bizim bağlı olduğumuz değerler sistemini çok iyi özetliyor.
Yarattığımız istihdam ile Türk ekonomisine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. 2007 yılında Tarsus’ta açtığımız ikinci fabrikamız ile bu katkının daha da arttığını bilmek bizi sevindiriyor.
Kardeş kuruluşumuz Pepsi Şişeleme Grubu ile birlikte gücümüz daha da artmakta olup Türkiye ekonomisine katkımızın katlanarak sürmesini arzu ediyoruz.