‫למידה מתוך תנועת החיים‬

הקבוצה הזו מלווה את הבלוג על "למידה מתוך תנועת החיים". הכתיבה בב...לוג משמשת לחקירה והתבוננות על שדה הלמידה ותהליכי למידה דרך רעיונות העולים מהפילוסופיה של המובלע (the Philosophy of the Implicit) של יוג'ין ג'נדלין. חקירה זו מוזנת מסביבתה, אתם חברי הקבוצה. בבקשה שתפו כאן בקבוצה, או בבלוג התייחסויות אל מה הכתוב מעורר בכם. אשמח לכל סוג של שיח מפרה.

יוג'ין ג'נדלין (Eugene Gendlin), דוקטור לפילוסופיה, הוא פילוסוף ופסיכותרפיסט מאוניברסיטת שיקאגו שפיתח דרכי חשיבה על תהליך החיים, תחושה מורגשת בגוף, והפילוסופיה של המובלע (The Philosophy of the Implicit). עבודתו הפילוסופית עוסקת בעיקר בקשר בין שפה ולוגיקה לבין חוויה ומשמעות. ג'נדלין פיתח שתי שיטות לחשיבה מעבר לדפוסים ומושגים: התמקדות (Focusing) וחשיבה מעבר לקצה .(TAE) על התמקדות, והרחבה על עבודתו של ג'נדלין ופרסומים שלו באתר של ארגון ההתמקדות העולמי The Focusing Institute.

מודל התהליך, A Process Model, הוא טקסט (ספר) פילוסופי שנכתב על-ידי ג'נדלין ומציע מודל אלטרנטיבי למדע שמתחיל מארגון-עצמי של תהליכי חיים. וכמו שכתבו בפוסט שני המנחים שלי לפרוסס מודל, דנה גניהר-רז, ודן שאכטר: "מודל התהליך, או כפי שאנו נוטים לכנותו: הפרוסס מודל, הוא טקסט חי של חוכמה עמוקה. קריאה בו לאורך שנים מטלטלת את התפיסה המקובלת והתבניות המוכרות וטומנת בחובה פוטנציאל לשינוי תודעתי. לא פחות. יחד עם זאת זהו טקסט מורכב וסבוך, כמעט מוצפן."