Akdeniz Üniversitesi Manavgat M.Y.O.

TARİHÇE VE GENEL BİLGİLERİlk adım Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ile Manavgat Yükseköğretim Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Vakfı arasında, 18.01.2002 tarihinde imzalanan protokol ile atılmıştır. 18.000 m2‘lik bir alan üzerinde 2002 yılında yapımına başlanan Yüksekokul hizmet binası, 2004 yılında tamamlanmıştır. Prof. Dr. Ali ERDOĞAN’IN kurucu müdür olarak atanması ile kuruluş çalışmaları ivme kazanan Yüksekokul’da, 4 öğretim elemanı daha göreve başlamış ve 2004-2005 Öğretim Döneminde Turizm ve Seyahat İşletmeciliği ve Muhasebe Programlarına 40’ar öğrenci alınmak suretiyle eğitim ve öğretime başlanmıştır. 2005-2006 Öğretim Döneminde açılan Turizm ve Otel İşletmeciliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama ve İşletme programlarına alınan öğrencilerle birlikte, öğrenci sayısı 263’e yükselmiştir. Okulumuzda şu an 1 müdür 2 müdür yardımcısı olmak üzere 11 öğretim elemanı bulunmaktadır.2006-2007 Öğretim Döneminde öğrenci sayımız 400 olmuştur.

----------------------------------------------------------------------

Teknik bilgiler


5000 m2’lik kapalı alanı olan Yüksekokul binasında aşağıda belirtilen alanlar bulunmaktadır.

* 17 adet derslik,
* 1 adet 31 bilgisayarlı ve internet bağlantılı bilgisayar laboratuvarı.
* 1 adet 27 bilgisayarlı ve internet bağlantılı bilgisayar laboratuvarı.
* 1 adet 10 bilgisayarlı ve internet bağlantılı kütüphane,
* 1 adet amfi,
* 1 adet konferans salonu,
* 16 adet idari büro,
* 1 adet kantin,
* 1 adet yemekhane,
* Jimnastik salonu,
* Spor kompleksi
* Basketbol, futbol, Tenis Kortu

----------------------------------------------------------------------

ULAŞIM


KUMKÖY

Manavgat’tan Kumköy’e ulaşım her 20 dakikada bir hareket eden minibüslerle sağlanır. Manavgat Kumköy arası 18 km olup yaklaşık olarak 35 dakika sürmektedir.


TİTREYENGÖL

Manavgat’tan Titreyengöl’e ulaşım her 10 dakikada bir hareket eden minibüslerle sağlanır. Manavgat Titreyengöl arası 12 km. olup gidiş güzergahı sorgun, çamlık, oteller, sorgun halk plajı ve Titreyengöl’dür .yaklaşık olarak 35 dakika sürmektedir

ŞELALE

Manavgat’tan Şelaleye ulaşım her 15 dakikada bir hareket eden minibüslerle sağlanır. Manavgat Şelale arası 8 km olup yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir.


ALANYA

Manavgat’tan Alanya’ya ulaşım her 30 dakikada bir hareket eden minibüs ve otobüslerle sağlanır. Manavgat Alanya arası 75 km olup yaklaşık olarak 55 dakika sürmektedir.

TÜRKİYE

Manavgat Otogarından Türkiye’nin her tarafına otobüslerle ulaşmak mümkündür.Manavgat da şehir içi ve şehirlerarası ulaşım oldukça kolaydır. Araç sıkıntısı çekmeden ve fazla beklemeden istediğiniz yere toplu ulaşım araçlarıyla ekonomik bir şekilde ulaşabilirsiniz.Manavgat’tan Side’ye ulaşım her 15 dakikada bir hareket eden minibüslerle sağlanır. Manavgat Side arası 7 km olup yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. Sabah 09:00 a kadar son durak Side merkezi, 09:00 dan sonra ise Side otogarıdır. Otogardan her 5 dakikada hareket eden tramvaylarla Side merkezine 3 dakikalık kısa bir yolculuk sonrası ulaşılır.

----------------------------------------------------------------------

Akademik Personel:
http://www.akdeniz.edu.tr/manavgat/akper/elemanlar.htm

İdari Personel:
http://www.akdeniz.edu.tr/manavgat/akper/idari.htm