‫לקויי שמיעה‬

שמי משה בוטרקליי בן 60, לקוי בשמיעה על סף חרשות מגיל שלוש, נשוי ...לאשה שומעת ואב לשלושה ילדים שומעים. הנני מרכיב מכשירי שמיעה בשני האוזניים שעוזרים לי לשמוע ולתקשר עם הסביבה, לא למדתי שפת סימנים.
ב - 10 שנים האחרונות אני גר בפורטוגל.

עברתי כיברת דרך ארוכה מאז שנחשפתי לכוחו של תת המודע. אישתי קנתה לי ליום הולדתי ה-26 מתנה ספר כוחו של תת המודע, אשר שינה את חיי והעיר לי את עיניי, ונחשפתי לראשונה לעבר העבר שלי ונזכרתי בהרבה ארועים חיוביים שאבא שלי עזר לי על מנת להתמודד עם הנכות שלי. עד לאותו גיל (26) לא הייתי מודע כלל וכלל עד כמה אבי הטמיא בי את השפעותיו החיוביות, וטמא בי גם כן את המשפט שלו שאני משתמש בו עד היום "אתה יכול, אתה מסוגל!"

מאז החשיפה למדתי רבות על עצמי מדוע אני כל הזמן שואף להצלחה, שואף להתגבר על האתגרים ולא פוחד ממכשולים בדרך.

לאותם שאינם בקיעים בנושא של איבוד השמיעה והשלכותיו אסביר בקצרה:

רמת שמיעה נמדדת ביחידת דציבל אשר מודדת את עוצמת הקול. רמת או עוצמת השמיעה הרגילה של בן אדם נעה בסביבות 10 דציבלים. בנוסף, ככל שהמספרים גדלים בדציבלים רמת השמיעה הולכת ונחלשת, משמעות של הדבר היא שרמת העוצמה של הצליל הולכת וגדלה בהתאמה. רמת השמיעה שלי עומדת על 110-120 דציבלים כלומר ששאינני מסוגל לשמוע צלילים ורעשים למעט רעשים בעוצמות של מטוס בהמראה, מוזיקה רעשנית בדיסקוטק וכו'. מכשירי שמיעה ששמים בתוך האוזן, הם למעשה מגברים עם מיקרופון בתוכו, כאשר המיקרופון קולט צלילים מעביר אותם דרך המגבר של מכשיר השמיעה בעוצמה גבוהה דרך האוזן אל המוח. קיימים בשוק מגוון רחב של עוצמות של מכשירי שמיעה, כאשר אישית משתמש במכשירי שמיעה בעלי עוצמת הגברה הגבוהה ביותר הקיימת בשוק כיום. עם מכשירי השמיעה שברשותי הנני מסוגל לשמוע צלילים בעוצמות של 50-60 דציבלים אשר עוזרים לי רבות לתקשר עם הסביבה.

ניתן להשוות את הסיטואציה שלי עם רדיו – כאשר הרדיו דולק שומע מוזיקה, כאשר הרדיו מכובה לא שומע דבר.

גדלתי ולמדתי בבתי ספר רגילים, הסתובתי עם חברים שומעים ולמדתי הנדסאי אלקטרוניקה. עבדתי במפעלים שונים בתחום, שירתתי בגאווה בצבא למשך שנה אחת בהתנדבות בתחום האלקטרוניקה.

בברכה,
משה בוטרקליי
מייסד הקבוצה